Την ήττα με 4-0 γνώρισε στην Τιφλίδα η Εθνική μας ομάδα των Ανδρών από τη Γεωργία σε αγώνα για την 7η αγωνιστική του πρώτου προκριματικού ομίλου του EURO 2024.
Αυτή ήταν η έκτη ήττα για την Εθνική μας σε ισάριθμους αγώνες.
Με δύο πρόσωπα εμφανίστηκε στο παιχνίδι η Κύπρος και στο τέλος το πλήρωσε με άλλη μια βαριά ήττα. Πολύ καλή παρουσία στο πρώτο ημίχρονο το οποίο τελείωσε ισόπαλο 0-0. Εντελώς διαφορετική εικόνα στο δεύτερο ημίχρονο με τους Γεωργιανούς να πετυχαίνουν τέσσερα τέρματα και να φτάνουν στην ευρεία νίκη.
Κύπρος: Μολ, Ανδρέου (46' Αντωνίου), Καρώ, Γκόγκιτς, Κυπριανού, Ιωάννου (85' Κορρέια), Κούσουλος, Κάστανος (72' Λοϊζου), Σπόλιαριτς, Κυριάκου (60' Χαραλάμπους), Χριστοφή (72' Κακουλλής).
Η Κύπρος θα ολοκληρώσει τις υποχρεώσεις της στη διοργάνωση στις 16 Νοεμβρίου με την Ισπανία στο Στάδιο Άλφαμεγα στη Λεμεσό.
Τελευταία Ενημέρωση: 16 Οκτωβρίου 2023 - 09:37
https://news.rik.cy/article/2023/10/16/etta-tes-ethnikes-mas-apo-te-georgia/